Eski Mafya Üyeleri ilk defa kendilerini dövmesiz gördüler.

Fotoğrafçı Steven Burton tarafından başlatılan Skin Deep projesinde, vücudunun büyük bir bölümü dövme ile kaplı olan gangsta üyelerinin vücutlarını dijital ortamda dövmelerden arındırarak öncesi ve sonrası fotoğraflarını 3D Lenticular projeye dönüştürmüştür.

Bu projeye destek veren sponsorlar sayesinde ise yapılan bu proje bir kitap haline getirilmiştir.

Sikn Deep – Döğmelerin ötesine bakın !

Burton gangsta yaşamından ayrılmış kişilerin sosyal hayatta bu denli fazlaca dövemeye sahip olmanın etkilerini anlamaya çalışıyordu. Yaklaşık 2 yıl boyunca hemen hemen 400 saat re-touching işlemini tamamlamakla uğraştı.

David Williams 3D Lenticular
Erin-Echavarria
VINSON-RAMOS 3D Lenticular

Projenin tamamlanmasından sonra, dövmeleri temizlenen kişilere gönderilen fotoğraflar oldukça duygusal anlar yaşattı. Onlarca senedir kendinlerini bu şekilde görmeyen insanlar 3D Lenticular projesi ile aynı karede eski hallerini ve şimdiki hallerini görme imkanı kazandılar.

Flip Efekt
3D Lenticular Flip Efekt
Dennis-Zamran

3D Lenticular Kitap

Burton Skin Deep projesi için gerekli olan bütçeyi Kickstarter firmasından aldı. Bu sayede yayınlanan kitapta portreler, geçmiş hakkında hikayeler ve bu insanların geleceğe nasıl daha umutla baktığını anlatan hikayeler ortaya çıkmıştır.

flip efekt before after

3D Lenticular Kitap

172 sayfadan oluşan 21.5×28 cm. ölçülerindeki fotoğraf kitap kapağı 3D Lenticular ürün ile oluşturulduğu için hikayeyi okuyuculara mükemmel bir şekilde aktarmaktadır.

3D Lenticular kitap