Bir anı güzel bir şekilde yakalayan bir fotoğraf gibisi yoktur, bu yüzden fotoğrafçılığı resim, heykel, çizim gibi  diğer sanatlardan oldukça farklı bir sanat formu olarak görüyorum. İtiraf etmeliyim ki, fotoğraf dersimde iyi bir şey yapmadım, eğer tamamen dürüst olursam: üniversitedeki genel not ortalamamın en düşük dersiydi. Öte yandan fotoğraf seçimi… kesinlikle sanat portföyümü oluşturma zamanı geldiğinde oldukça yardımcı oldu.

Fotoğraf seçimi mutlaka bir “sanat formu” olmakla birlikte, biraz beceri ve detaylara dikkat etmeyi gerektirir. 3D Lemticular baskı için fotoğraf seçerken bu iki katına çıkar.

3D Lenticular baskı yaptırırken pürüzsüz ve etkili bir efekt istersiniz. Peki bir sonraki 3D kartınız veya fotoğrafınız için hangi fotoğrafların en uygun olduğunu nasıl anlarsınız? Aşağıdaki 3D Adworks’un lenticular fotoğraf seçim kılavuzunu takip etmeniz yeterlidir.

Yapılması Gerekenler:

  • Şekil ve renk açısından benzer öğelere sahip iki fotoğraf seçin, bu temiz bir morph etkisi yaratacaktır.
  • Güçlü, parlak ve keskin görseller kullanın.
  • Resimlerinizi hizalayın; portre fotoğrafları söz konusu olduğunda bu özellikle önemlidir. Bir kişinin fotoğrafını seçiyorsanız, yüzün ve özellikle gözlerin hizalandığından emin olun.
  • 3D baskınızın ana konusundan daha açık renkte bir arka plan seçin

YAPILMASI GEREKENLER

  • Baskılı ürünlerin derinliğini azaltacağından yatay çizgili bir arka plan kullanmayın.
  • Arka plan renginiz olarak beyaz kullanmayın, 3d lenitcular  baskıdaki beyaz arka planda gölgelenmeye neden olur
  • Animasyonlu baskınızı gizleyeceğinden dolayı çok koyu arka plan renkleri kullanmayın.
  • Kırmızı daire ve evcil hayvanınızın fotoğrafı gibi iki farklı ana konu seçmeyin, bu bitmiş ürününüzü pürüzsüz yerine dalgalı hale getirecektir.

Bu basit yapılması ve yapılmaması gereken listesini izleyin ve mükemmel bir animasyon efekti elde edeceğinizden emin olabilirsiniz!

Ve yapılmaması gereken bir şey daha: Kendi kişiselleştirilmiş 3D kartınızı veya fotoğrafınızı oluşturmayı geciktirmeyin! Şimdi başlamak için buraya tıklayın.