Lenticular baskı iş sektöründe insanların dikkatini çekerek popüler hala gelen bir ürün olmayı başardı.Klasik 2D reklamlara oranla kendi üzerindeki ilizyon sayesinde derinlikli veya hareketli posterler yaratmak mümkün hala geldi.Müşterilen kendi hareketlerine yanıt veren görseller sayesinde artık ürünlerinize daha fazla dikkat edecektir. Bu sayede dinamik logolar, videoların belirli kısımları ve alternatif fotolar artık hareket halinde posterlerinizde.


Lenticular teknolojisi 3D imajların optikal lensler sayesinde boyutlandırılma işlemidir. Görsele farklı açılardan bakıldığında farklı resimler algılanarak bir ilizyon yaratılmaktadır. Teknoloji bu sayede insanların hareketlerine göre reaksiyon göstererek ilgiyi tamamen ürüne odaklamaktadır. Artık POP’larda klasik kağıtların yerini 3D Lenticular posterler almayı başarmıştır. Küçüklüğümüzde hepimizin görmüş olduğu hareketli tasoların teknoloji olarak geliştirilmiş hali artık Türkiyede. Aslında bu teknoloji 1940’lı yıllara dayanmaktadır.  Günümüz teknolojisinde artık imajlar daha keskin ve her detay en ince ayrıntısına kadar görülebilmektedir.

3D Lenticular posterler sayesinde artık aynı posterde birden fazla görseli aynı anda görebileceksiniz. Bu sayede reklam maliyetlerinizi düşürdüğünüz gibi etkiyide 5’e katlayacaksınız.

3D Lenticular baskı süreci birden fazla basamaktan oluşan bir süreçtir. Bu süreçte birden fazla görsel kombine edilerek lenticular baskı için uygun hale getirilmektedir.Bu resimler dijital ortamda birleştirilmektedir ve bu işlem imajları birbirine geçirmek olarak bilinmektedir. Baskı kağıda uygulanabildiği gibi direk materyal üzerinede uygulanabilmektedir. Direk materyal üzerine baskıyı uygulamak daha sağlıklı ve kaliteli bir yöntemdir. Lenticular baskı ilk aşamasından son aşamasına kadar tamamen kendi bünyemizde gerçekleşmektedir. Bundan dolayı en ufak bir hataya neden olmamak için her basamak defalarca kontrol edilmektedir.

Dünyada bir çok firma lenticular baskı işini online olarak sunmaktadır ayrıca yazılım anlamında da bir çok firma bulunmaktadır. Sadece photoshop kullanarak dahi lenticular ürünler hazırlayabilirsiniz. Ancak profesyonel anlamda bu işlem yapıldığında en keskin çıktılara sahip olmanız gerekmektedir. Bu sebepten dolayıda 3D Adworks kendi algoritması ile yaratmış olduğu program sayesinde dünyadaki en popüler 3D yazılımlar ile başabaş mücadele edebilmektedir. Direk materyal üzerine yapılan baskıda sıcaklık ve soğukta genleşen malzeme ile boyada eş zamanlı genleşerek stabil olarak görüntüyü koruyabilmektedir.


Reklam Alanında 3D Lenticular Kullanımı

Stereoscopic 3D Lenticular ürünler ile reklamlarınızda artık pleksi veya pcv tarzı klasik reklam ürünlerini kullanmak zorunda değilsiniz. Artık kolaylıkla 2 imaj hareketinize göre değişen posterler satın alabilirsiniz. İki mesajınızı veya sloganınızı aynı posterde sergileyerek  hem maliyetlerinizi düşürebilirsiniz hemde müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.


3D Lenticular Kartvizit Baskı

Lenticular Kartvizitleri ile animasyon, renklerde değişim ve müşterilerinizin unutamayacağı mükemmel mesajları kartvizitinizde bulundurabilirsiniz. Çevresel duyarlılığı olan plastik materyallere yapılan baskılar ayrıca dayanıklılığı ve etkileyiciliği ile rakiplerinizle rakipte sizi bir adım öne taşır. Ayrıca reklam amaçlı kartların üzerinde öncesi ve sonrası olayları gösteren değişim efektlerinde ürünlerinizin veya servislerinizin nasıl çalıştığını anlatabilirsiniz. Genellikle ürünlerinizin parçalarını veya odalarda dekorasyon değişimleri veya ofis malzemelerinde üç boyutlu bu ürünleri kullanabilirsiniz.


İç Mekan 3D Lenticular Posterler

Müşterilerinize eşi benzeri olmayan posterleri sunarak insanlar üzerinde nasıl etkiler bıraktığını anlatabilirsiniz. Ev temizlik ürünleri sunan bir yere kirli bir evden temiz bir eve geçiş değişimi sunarak nasıl etkilendiğini ve satın almak için can attığını görebilirsiniz.Yada arabaların nasıl transformers dönüştüğünü gösteren bir poster hatırlayabilirsiniz.

Pop’larda kullanılacak hareketli imajlar mimik değiştiren insan suratından promosyon kitaplarına, film poster afişlerine ve ürün tanıtımına kadar her noktada insanları etkileyeceğinden hiç şüphe duymamanız gerekmektedir.3D Lenticular değişim ürünlerinde en büyük avantaj aynı fiziksel alanda birden fazla reklam verebilmenizdir.


İlham Veren Sanatsal Çalışmalar

3D Lenticular ürünler sadece reklam ürünleri olarak kullanılmamaktadır. Bazı tasarımcılar ve sanatçılar 3D görselleri kendi sanatsal çalışmalarında kullanmaktadırlar. Büyük boyutlu lenticular çalışmalar her zaman daha etkili olmaktadır. Bu yüzden dolayı sanatsal çalışmalar genellikle büyük boyutlu posterlere basılması önerilmektedir.


Parmak Isırtan Etkisi ile 3D Lenticular Baskı

Hologram ile 3D Lenticular karşılaştırıldığında hologramda daha iyi üç boyutlar elde etmek mümkündür. Ancak genellikle kullanılan hologram teknolojisi tek renk üzerinden devam etmektedir. 3D Lenticular daha parlak,keskin ve isteğe bağlı kullanılan özel efektler ile imajları daha iyi pazarlama tekniği sunmaktadır.

Time Dergisinde bir araştırmaya göre insanların %96’sı 3D Lenticular ile verilmiş ürünleri ikinci gördüklerinde anımsamakta ve bu insanların %62 si ise reklamı detaylı bir şekilde incelemektedirler.

3D Lenticular ürünleri ile yaptığınız reklam yatırımlarının size parlak bir etki olarak döneceğinden emin olabilirsiniz.


3D Lenticular Baskı.

Etkiyi 5 katına kadar artırabilir.

Depth ,Flip, Animayon ve Morph gibi bir çok efekt çeşidi vardır.

3D Lenticular hakkında merak ettiğiniz herşey için 0216 383 44 02 veya iletişim bölümümüz aracılığı ile bizlere ulaşabilirsiniz.