3D Adworks’un sunmuş olduğu kişisel ve kurumsal teklifler ile 3D Lenticular baskı artık daha kaliteli ve rekabetçi fiyatlar ile her geçen gün popülaritesini daha fazla arttırmaktadır.

Artık Türkiye piyasasında da kartvizitler, magnetler ve daha birçok alanda lenticular ürünler karşımıza çıkmaya başladı. Hareketin getirmiş olduğu ilizyon ile insanların durağan reklamlara göre bu teknolojiyi tercih etmesi hiç de tesadüf olmasa gerek. Hareketli imajları gerçek hayata nasıl dönüştürdüğümüzü elbette merak ediyorsunuzdur. Burada 3D Lenticular işleminin nasıl gerçekleştiğini basitçe açıklayacağım.

STEP 1: Fotoğraf elementlerinin birbirinden ayrılması.

Lenticular işleminde ilk basamak ana resmi kendi layerları halinde parçalamaktır. Dikkat ve özenle yapılması gerekn bir konudur.

STEP 2: Boşlukları Doldurun.

Belkide Lenticular baskı sürecinde en çok zaman harcayan kısım bu kısımdır. Bu kısımda layerlarına ayırdığımız bölümlerin alt kısımlarını doldurmamız gerekmektedir. Buda gerçekten sabır isteyen bir işlemdir. Tasarımın karışıklığına göre haftalar sürebilmektedir.

STEP 3: Parallax

Bu basamakta ise imajın birden fazla açıya göre oluşturulmasıdır. Bu oluşum sırasında düzen oldukça önemlidir.

STEP 4: Layering.

Birbirinden ayrılan bu layerlar en son 3D Adworks tarafından özel üretilmiş programlar yardımı ile birleştirilme işlemidir.

STEP 5: Baskı.

Özel programlar yardımı ile hazırlanan bu imaj daha sonra baskı esnasında kullanılır ve kullanılan efekte göre sonuç verir.

Ancak ve ancak bu açıklanan bütün basamaklar düzgün bir şekilde yapıldığında mükemmel bir ürüne ulaşılabilir. Bu basamaklarda yapılacak en küçük bir hata bütün basamakların çöpe gitmesine neden olabilir.