3D Lenticular display ile tekniklerinizi arttırın.

NOT: Bu makale genel olarak grafik tasarımcılar için yazılmıştır.

Bu bölümlerde siz ( grafik tasarımcı) ile lenticular teknoloji arasındaki bariyerleri kırmak için yardım ediyoruz. Bir önceki bölümde müşteri ile şirket arasındaki ilişkilere değinmiştik. Bölüm 1 için burayı tıklayınız.

İşinize uygun olarak teknolojiyi daima takip etmeniz gerekmektedir. Dünya ve teknoloji birbirleri ile yarışırcasına hızlı gelişmektedir. Bu yüzden yerinizde durduğunuz gibi kalmanız imkansızdır. Bazen bu gelişimi takip etmek istemeyebilirsiniz.! Bu tembellik için bir çok nedeniniz olabilir.
Lenticular sadece müşterilerinizi etkilemek için en kolay ve acısız yoldur. 3D baskı tasarımında kendinizi geliştirme şansınız oldukça yüksektir. 3D bir imaj veya animasyon yaratırken Photoshop veya farklı bir platform olsun düşünceler sonsuzdur. Burada lenticular efektler hakkında daha etkili işler için ipuçları bulacaksınız.

İpucu #1: Lenticular Efektler ile yaptığınız işlerde daha fazla eğlenin.

Beyninizde hiç bir sınır olmamalıdır. Daima pozitiv olun ve çalışmakta olduğunuz işin gelişeceğini mentalite olarak beyninize yerleştirin.

ZEN Pırlanta 3d poster çalışması

Bir grafik tasarımcının en büyük avantajı yaratıcılığı ve herkesten farklı oluşudur. Eğer bu yaratıcılığını doğru biçimde lenticular efektlere yansıtabilir ise mükemmel işler çıkarabileceğinden emin olmalıdır.

İpucu #2: Standart olmaya başlaması

Film şirketleri (The Hobbit 3D Poster) ve ajanslar lenticular projelerin yararlarını şimdiden görmeye başladılar. Posterlerde sergilenen efektler derinlik ve hacim kazandığı için müşterilerine daha somut birşeyler sunabilmektedir.

Cortex

İpucu #3: Güç sizin ellerinizde

Umulmadık hareketler insanları uyaran mükemmel bir satış ürünü olabilir. İnsanlar kendi hareketleri ile değişen lenticular imajlar insanlar ile arasında bağ kurarak reklam ile iletişime geçmelerini sağlamaktadır. Bu algı sayesinde insanların reklam üzerindeki saygısı artacaktır.

Avatar filminde de kullanılan lenticular ürünler giderek popülaritesini arttırmasının yanı sıra reklam sektöründe oldukça yararlıdır. Bu lenticular projeler hiç bir şekilde anaglyph gözlük veya bir araç kullanılmasını gerektirmez.