Bu blog yazımızda potansiyel müşterilerimiz için flip efekt tasarımında neler yapılması ve yapılmaması gerektiğini detaylı bir şekilde anlatacağız.Genellikle lenticular efektleri duymuş veya haberi olmayan kişiler dahi flip(değişim) efektine aşinadır. Bunun sebebide son 20 yılda film posterlerinde ve çocukluğumuzdan akıllarımızda kalan tasolarda kullanılmış olmasıdır. Flip efekt yaratabilmek için en az iki imaj gerekmektedir. Bu iki imaj sizin fotoğraf makinenizle çekilmiş olabileceği iki yüksek kaliteli sanatsal resimlerde olabilir. Bizim teknolojimizi kullanarak yaratıcı flip çalışmalara sahip olabilirsiniz.

Seçmiş olduğunuz iki favori fotoğrafınızı bir diğerinden bir diğerine geçerken tek bir karede görebilirsiniz. Sadece bir kareyi seçmeniz gerekmemektedir. Ayrıca iki resim tek resimden daha fazla şey anlatmaktadır. Örnek verecek olursak ikizlerin önceki ve sonraki fotoğraflarını bize ulaştırarak aynı kare içinde iki resmin birbirine dönüştüğünü görebilirsiniz veya bir objenin kaybolup tekrar belirgin olması gibi efektler bu şekilde mümkündür.

Flip efekt için iki imaj seçerken lütfen aşağıdaki ipuçlarını uyguladığınızdan emin olun:

İPUCU 1: Resimlerin benzer arka plana veya benzer renk aralığında olması gerekmektedir. Kontrast renklerde mükemmel sonuç elde edilememektedir.

3D Lenticular arka plan renk secimi

 

İPUCU 2: Resimlerin şekillerinin ve ölçülerinin benzer olması flip efektin kalitesini artıracaktır.

3D Lenticular benzer sekillerde fotograf

İPUCU 3: Eğer kaybolan bir obje efekti yaratmak istiyorsanız mutlaka renkli resimler kullanmayı tercih edin.

İPUCU 4: Resimlerinizde text kullanmaktan kaçının. Aksi halde flip efektte sıkıntı yaşayacaksınızdır.

yazilar kullanildiginda üst üste binmesi

 

İPUCU 5:   :

Tasarımlarınızı bize ulaştırmadan önce imaj editörünüzü kullanarak resimlerinizi iyi bir şekilde hizalamanızı öneriyoruz. İmajlarınızı hizalarken üst layer opastik değerini düşürerek alttaki imajla birebir hizalanıp hizalanmadığını kontrol edebilirsiniz. Örnek olarak hizalamak istediğiniz iki resim insan portresi ise ağızlarının ve gözlerinin hizalandığından emin olmanız gerekmektedir.

 

3D gorsellerde imajlarin hizalanma pozisyonu