Bu yazı misafir üyemiz Sarah Ginn tarafından yazılmıştır.

Merhaba oradaki tüm yaratıcı insanlar ! Bu yazımda sizlere üç boyutlu kartvizit için uygun fotoğrafların çekilme işlemlerini anlatacağım.

Benim asıl işim gece klüblerinde fotoğraf çekimidir. Bu gerçekten muhteşem bir iş! Bu proje de insanların klüblerdeki enerjisini lenticular teknolojisi ile buluşturmak istedim. İnsanlara klasik bir kartvizit vermekten ziyade cüzdanında hareket eden birşeyler görmesi aklında daha fazla kalmasını sağlayacaktır. Bu cüzdanınızdaki 3d lenticular malzeme sayesinde ufak bir eğlence olabilmektedir. Aynı zamanda eğer sarhoşsanız kartlar gözünüze mükemmel görünecektir. Aşağıda bir kaç set görebilirsiniz.

3D gece klübü fotoğrafları

Sadece iki imaj fotoğraf çekimi yaptım. ( Art arda çekilen iki foto). Çekilen fotoğraflar özellikle aynı pozisyondan çekilmiş olup bir hareket sağlanmıştır.

Bu DJ’in ismi Artwork ‘tur.  Aşağıdaki resimdeki gibi sadece yapması gereken işine odaklanmış olmasıdır.

Eğer yüksek hızlı seri çekim yapabilen bir makineniz varsa bu sonuca tripoda dahi ihtiyaç duymadan ulaşabilirsiniz.  İki resimde dikkat ettiğiniz üzere oldukça benzer resimlerdir. Renk kontrastlarında dahi müthiş uyum yakalanmıştır. Genel olarak insanlar sadece koyu renklerde flip efekti istemezler.

hareketli fotoğraflar

Photoshopta yeniden ölçülendirme ve yerleştirme işlemi yapılmaktadır. 3D adworks tarafından uygulanan özel teknikler sayesinde bu imajlarda bile hatalı efekt sıkıntısı yaşanmayacaktır.

Daha sonra her layerı kopyalarak JPEG bir dosya haline dönüştürdüm. Geri kalan üç boyutlu tasarım kısmı firma tarafından tamamlandı.Gönderdiğim fotoğraf çözünürlükleri oldukça yüksekti bu yüzden 3D Lenticular Baskı sırasında hiçbir sorun çıkarmadı.

Ayrıca dosyaları bizim tarafımıza gönderdiğinizde baskı öncesi gif halleride gösterilerek baskı öncesi herşey akılda oluşmaktadır.