Pazardaki ürün reklamlarınızı Lenticular baskı ile geliştirin…

Üç bölümden oluşan bu yazı dizisinin ilk bölümünde pazarda lenticular malzemeler ve ürünler hakkında olacaktır. Siz lenticular satışı için bir girişimde bulundunuz ve endişeniz müşterilerinizin buna talep göstermeyeceği midir? Grafik tasarım gibi servis endüstrisinde olup, en önemli şey müşterilerinizi mutlu etmek olduğunu bilmeyen yoktur. Bunun tek yolu ise müşterilerinin işlerini daha yaratıcı ürünler ile bir sonraki seviyeye taşımaktır. Bu da istikrarlı bir şekilde çalışma ile mümkündür. Bilmeniz gereken en önemli şey ise lenticular baskı sizin çocukluğunuzdan hatırladığınız kullanışsız plastikler değillerdir. Lenticular kalitesi artık daha keskin ve daha etkileyici. Aynı zamanda istenilen çalışmayı ve tasarıma uygun lenticular ürünleri istenilen her ürüne göre hazırlanabilmektedir. Burada lenticular iş gelişimi için bir çok ipucu göreceksiniz.. Eğer bunlar müşterilerinizi ikna edemesse yeni müşteriler bulmak için işinizi kolaylaştıracaktır.

İpucu #1: Müşterilerinizin Para Kazanacağı Display ürünler oluşturmaya çalışın
Yaratıcı teknolojiler daima diğer ürünlerden daha fazla satış sağlar. Müşterilerinizle uçaklarda, satış promosyon posterlerinde yada buna benzer alanlarda 3D veya animasyon efektli lenticular ürünleri kullanmaları konusunda konuşabilirsiniz. Bu tarz reklamlar müşterileri durup düşünmeye zorlamalıdır. Bunu nasıl yaptılar sorusu akılda oluştuğunda doğal olarak üründe karşı tarafta kalıcı olarak yer edimmiş olur.

Bu da müşterilerinizin daha fazla ürüne odaklanmasını sağlayacaktır. 3D depth ve animasyon efekt insanlar üzerinde bu tip etkiler yaratmaktadır.

İpucu #2: Yarattığınız display ürünleri müşterilerinizin parasının cebinde kalmasıı sağlar.

Lenticular efektleri ile oluşturulmuş bir reklam ürünü aynı posterde 2 farklı mesaj taşır. Bu da demek oluyorki etkili bir biçimde daha az para ile daha fazla reklam yapmanızı sağlar.

adidas 3 boyutlu poster çalışması

 

Sadece uzun zamanda ucuz olmasının yanı sıra insanların daha fazla dikkatini çekecektir ve potansiyel bir geri dönüş yaparak satış oranlarını düzenli bir şekilde arttıracaktır.

İpucu #3: Beklenmeyen bir geri dönüşe tanık olun.

Lenticular baskı da ilginç olan şey postere bakan insanlar asla üç boyutlu bir poster göreceklerini düşünmezler sadece düz bir poster göreceklerini umarlar. Bu da reklamınızı potansiyel etkileyici bir reklam yapmanın yanı sıra insanların dönüp iki kere bakmalarını sağlayacaktır.

üç boyutlu yaratıcı dekoratif çözümler

 

Bir postere iki kez bakış markanızı daha fazla insanların hafızasına kazıyacaktır.

İpucu #4: Pazarda Satın Alma İsteği Uyandıracaktır.

Neden kasiyerlerin önünde sakızlar,piller yada küçük eşyalar bulunur, hiç düşündünüz mü? Çünkü insanlar bunları gördüğünde “ Aaa evet, buna ihtiyacım var “ veya “Belki ben bunu almalıyım” gibi düşüncelere kapılır. Aynı etkiyi 3D Lenticular poster ile verilen ürünler de sağlamaktadır. Belki bir fuar da lenticular ile verilen reklamlar daha sonra insanların zihninde canlanacaktır. Lenticular kampanyalarında dünya genelinde bir çok başarılı örnek yapılmıştır.
Lenticular baskı konusunda bir çok promosyonel ve değişkenlik gösteren ürünler vardır. Örnek olarak,Tekstil EtiketiKitap AyracıCetvelTakvimMagnetTelefon KapağıPuzzleNot DefteriCD/DVD KapağıMouse PadPaketlemeYelpazeBardak AltlıklarıKlasör KapağıKartvizit